Ahşap Paletlerin Taşımacılıktaki Rolü

Ahşap Paletlerin Taşımacılıktaki Rolü

Ahşap Paletlerin Taşımacılıktaki Rolü

Lojistik işlerinde ürünlerin istiflenmesi ve düzenli taşınmasında kullanılan ahşap paletler ürünlerin depolara yerleştirilmesinde ve nakliyesinde işlevsel olarak kullanılan ve oldukça kolaylık sağlayan aletlerdir. Birkaç türü bulanan paletler çeşitli alanlarda farklı olarak kullanılmaktadır. Ahşap palet genel olarak kuru yüklerde ve koli türü ürünlerin taşınmasında yoğun olarak kullanılmaktadır. Sanayide öncü ülkelerde palet üretimleri, doğa dostu olarak bize sunulmaktadır. Endüstri toplumlarının sürekli artan ihtiyaçlarına nakil esnasında kolaylık sağlayan paletler depolama ve maliyet açısından oldukça büyük olumlu yönde rol oynamaktadırlar.

1930 yıllarda aktif olarak kullanılmaya başlanan paletler alt ve üst kademe olmak üzere iki türden oluşmaktadır. Paletler büyüme hızının revaçta olduğu yıllarda oldukça ilgi görmüş ve bugün ki standart halini alarak günümüzde sanayide ve lojistikte vazgeçilmez bir ürün olmuştur.

Ahşap paletler taşımacılıkta ürünlerin en az zararı görmesini sağlarlar, deniz, hava ve karayolu taşımacılık türlerinde tercih edilerek bu türlere özel ürünlere gelen zararların en aza indirgenmesinde büyük rol oynarlar. Ürünlerin hasar görmelerini engellemelerinin yanı sıra depolarda oluşturdukları düzen ile boş alanların açılmasına ve ürünlerin kolay bir şekilde istiflenmesinde büyük pay sahibi olmuşlardır.

Ürünlerin taşınmasında sağladığı sağlamlık ve sabitlik ile oldukça kolaylık sağlayan ahşap paletler, hasar aldıklarında kolayca onarılabilip tekrardan kullanılabilmesi açısından oldukça esnek bir maddedir.

Akdeniz Palet olarak 1995 yılında çıktığımız bu yolda ahşap palet üretiminde sizlere en iyi hizmeti verebilen şirket olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz. 

Facebook Yorumları